راهنمای انتخاب تاج عروس

تاج عروسی یکی از مشخصه های زیبای عروس به شمار می رود. در عین حال تاج عروس به اندازه ی میکاپ عروسی اهمیت داشته و بهتر است برای انتخاب آن بسته به چهره عروس و معیارهای دیگر انتخاب شود . حتما انتخاب تاج را جز آخرین موارد خرید بگذارید چرا که انتخاب آن بستگی به موارد زیادی خواهد داشت .

 

برای انتخاب تاج عروس به نکته های زیر توجه کنید :

 1. مدل موی عروس یکی از اصلی ترین موارد برای انتخاب مدل تاج است . تاج های پرنسسی معمولا برای موهای باز یا شینیون پایین استفاده می شوند . تاج های هدبندی که روی پیشانی قرار می گیرند برای مدل موهایی که بالا شینیون شده است مناسب بوده و بیشتر در مراسم هایی مانند نامزدی و عقد این مدل تاج استفاده می شود.
   
 2. رنگ موهای یک دست و ساده با تاج شلوغ و موهایی که دارای مش باشد با تاجی ساده همخوانی خواهد داشت .
   
 3. اگر صورت کشیده دارید از تاج های کوتاه و نیم دایره با طرح هلالی استفاده کنید و توجه کنید که تاج نوک تیز برای شما مناسب نخواهد بود . برای صورت های گرد تاج های کشیده و بلند مناسب خواهد بود.
   
 4. توجه به مدل سرویس عروس را فراموش نکنید . اگر سرویس عروس دارای چند مروارید باشد ، می توانید از تاجی با تزیین مروارید استفاده کنید . فراموش نکنید که از نگین یا مروارید به اندازه ی کم استفاده کنید .
   
 5. اگر لباس عروس و تور عروس تان ساده و کم نگین است می توانید دست روی پر زرق و برق ترین تاج بگذارید . ولی اگر لباس عروس پر از نگین و دانتل شلوغ باشد ، بهترین تاج برای شما ساده ترین تاج خواهد بود.
   
 6. رنگ تاج را می توانید هم رنگ سرویس طلای خود انتخاب کنید و اگر در سرویس طلای خود نگین رنگی دارید می توانید تاجی با همان رنگ سنگ یا نگین انتخاب کنید .
   
 7. تاج گل و ریسه ها نیز جز تاج عروس هستند ، اما بهتر است برای روز عروسیتان از این مدل تاج استفاده نکنید . چرا که مراسم شما از صبح تا آخر شب به طول خواهد انجامید و مطمینا هیچ گل طبیعیی تا آخر شب شاداب و زیبا نخواهد ماند . تاج گل های طبیعی یا مصنوعی برای مراسم هایی مانند نامزدی و یا عکاسی اسپرت مناسب خواهد بود.
   
 8. یکی از مواردی که شاید مورد توجه قرار نگیرد اما بسیار مهم خواهد بود ، اختلاف قدی عروس و داماد است . اگر اختلاف قدی کم باشد به هیچ عنوان از کفش عروس پاشنه بلند و تاج بلند با شینیون بالا استفاده نکنید . برعکس اختلاف قدی زیاد را را می توانید با کفش پاشنه بلند و تاج بلند و نوک تیز به حداقل برسانید .
   
 9. نیاز نیست حتما تاج را بخرید ، می توانید آن را از مزون لباس عروس یا آرایشگاهتان اجاره کنید. ولی حتما قبل از خرید تاجتان با شینیون کار و آرایشگرتان هماهنگ کنید تا بنا به مدلی که برای شما درنظر گرفته شده تاج را خریداری کنید .
   
 10. حتما به وزن تاج دقت کنید ، اگر تاجتان سنگین باشد ممکن است بعد از چند ساعت شما را کلافه کند . اگر از آن دسته کسانی هستید که زود خسته می شوید و یا عوامل محیطی باعث سردرد شما می شوند ، حتم از تاج های ژله ای که هم قابل انعطاف هستند و هم سبک استفاده کنید.
   
 11. در نهایت بعد از درنظر گرفتن موارد بالا ، این سلیقه ی شماست که تاج را انتخاب کنید .

 نظرات

جهت ارسال نظر لطفا ورود یا ثبت نام نمایید

مقالات مرتبط

مراسم عقد و انتخاب سفره عقد

مراسم عقد و انتخاب سفره عقد

بیشتر بخوانید
غلبه بر استرس جشن عروسی

غلبه بر استرس جشن عروسی

بیشتر بخوانید
انتخاب باغ یا تالار عروسی مناسب

انتخاب باغ یا تالار عروسی مناسب

بیشتر بخوانید